DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: http://nizkoenergeticky.cz/

VÝROBA A PRODEJ:
- DŘEVĚNÁ OKNA
- EUROOKNA
- VCHODOVÉ DVEŘE
- POSUVNÉ DVEŘE A STĚNY
- ZIMNÍ ZAHRADY
- DUBOVÉ PODLAHYDAKO spol. s r.o.
Ostrava, Slovenská 4

tel. 596 133 629
777 701 101
okna@nizkoenergeticky.cz
mapa_seznam.gif, 442B mapa_google.gif, 481B

Atypická okna a zdobení

Geometrie i ze dřeva

Naši zákazníci mívají požadavky na speciální tvary oken, nejčastěji to bývají oblouková okna, popřípadě nejrůznější geometrické tvary.Často se jedná o modernější slohy budov, a tvary oken jsou řešeny i na základě návrhu architekta nebo projektanta, který projekt domu nebo budovy zpraoval. Ani toto nebývá problém, a většinou se zakázce snažíme vyhovět. 


V takových případech pak zaměření, výpočet, konstrukce i zasklení vyžadují speciální objednávky u subdodavatelů. Ve výrovbních halách plastařských firem se pouze jedná o změnu v CNC strojích, variabilita plastových hmot je větší, ale dřevo je přírodní osvědčený materiál, který má své limity.

Surovina - tedy kulatina - má podélný tvar. Ovšem díky dnešních výrobnch metod jsme schopni vyhovět téměř jakémukoli požadavku. 

Oblouková okna

Oblouková okna, popřípadě okna ve tvaru kruhu jsou často řešeným, a nutno řci oblíbeným atypickým prvkem. 

K těmto účelům slouží speciální kontruční program vypočíná všechny technické specifikace, zejména pro obloukovou část. Oblé tvary vyrábíme z celých segmentů dřeva, nikoli ohýbáním. Cinkujeme někalik malých kusů, které dohromady dají svým zaoblením plný až "rohový" oblouk. To zaručuje stabilitu dřeva.

Jedná se sice o dražší prvek, ale často se jedná v neprostorových obloukových oknech pouze o horní lištu, a tak v relativně schůdném zafinancování je dosaženo velmi působivých efektů, jako v případě projektu na obrázku vpravo.

 

Dřevěné zdobení a "štuky"

Někdy se setkáváme, zejména v zakázkách na atyptycké prvky, které mají být dodány do památkových zón, s požadavky na okrasné tvary, štulpy a ozdobné sloupky.

I takovémým přáním jsme schopni vyhovět. V našich výrobních halách jsme schopni vyrobit jednodušší zdobení, jako například podélné drážky. 

V případě požadavku na okrasnější zdobení spolupracujeme se stolařskými dílnami, které jsou svým vybaveními požadovanou okrasu ručně vysostružit. Je možno si v takových případěch buď ozdobu navrhnout, ale častěji je vybrána z produktového katalogu. 

Pokud máte jakékoli požadavky okrasných či atypických prvků, neváhejte konzutovat představu s naším obchodním oddělením DAKO. 

Ozdobné sloupce jsou ukázkou z kataloguproduktů dílny Petera Paula. 

 

 

zpět
© DAKO spol. s r.o., vytvořil diarek.cz