DAKO spol. s r.o. - EUROOKNA: http://nizkoenergeticky.cz/

VÝROBA A PRODEJ:
- DŘEVĚNÁ OKNA
- EUROOKNA
- VCHODOVÉ DVEŘE
- POSUVNÉ DVEŘE A STĚNY
- ZIMNÍ ZAHRADY
- DUBOVÉ PODLAHYDAKO spol. s r.o.
Ostrava, Slovenská 4

tel. 596 133 629
777 701 101
okna@nizkoenergeticky.cz
mapa_seznam.gif, 442B mapa_google.gif, 481B

Použití briket DAKO

Jak si počínat a topit s briketami a jak se dřevěné brikety skladují?

Na rozdíl od uhlí či klasickému dřevu jsou dřevěné brikety pro skladování a manipulaci pohodlnějším řešením. Nedrolí se, místo nezašpiní, nevzniká po nich odpad a při přikládání se není téměř třeba obávat se vzniku nepořádku z pilin.

 

Kde brikey skladovat?


Je třeba však pamatovat na to, že prostor určený pro skladování by měl být suchý, uzavřený, a bez působení vody či nadměrného vlhka. Avšak, kvalitní dřevěné brikety odolávají normální atmosferické vlhkosti, nevadí jim ani mráz či chlad. Sklepení domu, kůlna nebo zahradní domek ideálně splňují uvedené požadavky.

Jak brikety používat

Topení briketami nemá žádná zvláštní omezení, a tak je možné toto palivo využívat k provozu jakéhokoli topidla. Hodí se tedy pro kotle na dřevo i na uhlí, pro krby, kamna s krbovou vložkou či kotle na dřevoplyn, méně ale pro zakládání táboráku nebo u grilování.

Proces vytápění nevyžaduje žádné speciální postupy k rozdělání a udržení ohně v topidlech. K rozhoření je tedy potřeba nechat přívod vzduchu otevřený, rozdělat oheň pomocí menšího kousku brikety s odpalovacím papírem, a přihodit k podpalu. Brikety lze jednoduše „porcovat“ a jemným bouchnutím o zem přizpůsobit velikosti topného prostoru nebo potřebě přiložit.

Jakmile se dřevěné brikety rozhoří, přívod vzduchu je třeba uzavřít (nechceme spalovat peníze)  nebo nechat jen mírně pootevřený. Po několika desítkách minut přestanou dřevěné brikety hořet a nastává fáze žhnutí. Tak je udržováno intenzivní teplo, udržované občasným přidáním nové várky.

Dřevěné brikety by však neměly naplnit prostor kamen z více jak poloviny. Za prvé z bezpečnostního hlediska, a a druhé, u dřevěných briket to ani není nutné..

 

1 balík, tedy 10  kg dřevěných briket = 5 Ks  odpovídá cca. : 

černé uhlí

7,7kg

hnědé uhlí

 

14,8kg

dřevo

15,4kg

pelety

10,1kg

štěpka

14,7 kg

obilí

9,4 kg

zemní plyn

5,6 m3

lehký topný olej

3,8 kg

elektřina(akumulace)

42,7 kWh

elektřina(přímotop)

40,5kWh

 

zpět
© DAKO spol. s r.o., vytvořil diarek.cz